Prirodna i kulturna baština kroz igru – IGRAJ SE!

Prirodna i kulturna baština kroz igru – IGRAJ SE!

Projekt je odobren u okviru Operativnog programa IPA Slovenija-Hrvatska 2007.-2013.

Projekt: Prirodna i kulturna baština kroz igru – IGRAJ SE!

Projekt provode: Razvojna agencija Kozjansko (Slovenija), Mreža udruga Zagor (Hrvatska) i Zagorska razvojna agencija (Hrvatska).

Projekt je odobren u okviru Operativnog programa IPA Slovenija-Hrvatska 2007.-2013.

Projekt se provodi na području: Krapinsko-zagorske županije i općine Šentjur (Slovenija)

Vrijeme trajanja projekta: od 03.01.2014. do 17.03.2015.

Ciljevi projekta:  Kroz igru, kulturne događaje, razne radionice te stvaranjem novih 13 odgojno obrazovnih proizvoda, koji će se kreirati zajedno s mladima tijekom projekta, djecu, mlade i zajednicu potaknuti da na zanimljiv i inovativan način uče o zajedničkoj baštini pograničnog područja.

O projektu

Projekt se provodi kroz nekoliko aktivnosti, koje će rezultirati razvojem zajedničkog logotipa, izradom promotivnih materijala i maskote u cilju povezivanja te podizanja svijesti pograničnog područja o značenju i dragocjenosti zajedničke prirodne i kulturne baštine.

Kroz provedbu ovog projekta uspostavit će se mreža odgojno obrazovnih institucija, djece, mladih i zajednice, koji će sudjelovati pri kreiranju novih, inovativnih proizvoda koji predstavljaju baštinu. Uz to, cilj je osposobiti mlade za prepoznavanje potencijala baštine i oblikovanje novih proizvoda, koji će omogućiti zanimljivo učenje i bolje poznavanje baštine, a najkreativniji dio projekta je oblikovanje 13 zajedničkih kvalitetnih i upotrebljivih odgojno-obrazovnih proizvoda koji će omogućiti da se kroz razne igre i druge inovativne pristupe educiraju o vrijednostima i raznovrsnosti postojeće baštine.

Među aktivnostima projekta je i organizacija dva zajednička kulturna događaja te niz susreta mladih s pograničnog područja. Mladi će jedni drugima, kroz različite animacije, radionice i novonastale proizvode predstaviti stare igre, stare obrte i likove iz prirodne i kulturne baštine područja na kojem žive.

Oko 300 djece i mladih biti će upoznato sa zajedničkom prirodnom i kulturnom baštinom pograničnog područja. Projektom se želi utjecati i na obrazovne procese obrazovno odgojnih institucija i društva, uvesti novi način učenja i upoznavanja baštine područja kroz nove postojeće proizvode.

Također, izradit će se prijedlozi i za druge inovativne načine kojima se može predstaviti prirodna i kulturna baština, a koji se lako koriste pri razvoju novih turističkih i kulturnih proizvoda zajedničke pogranične ponude.

donors

Network of associations Zagor is the beneficiary of institutional support to the National Foundation for civil society development for stabilization and/or development of the Association